Produkte > EPCOS / TDK > B43501A6107M000
B43501A6107M000
B43501A6107M000 EPCOS / TDK
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 100uF 20% STD 6.3mm Term
auf Bestellung 516 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501A6107M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.33Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 1.6 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501A6107M000 B43501A6107M000 Hersteller : TDK B43501_Rev_Aug_2014.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.33Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 1.6 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 100 Hz