Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501A9227M002
B43501A9227M002
B43501A9227M002 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 490 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.41 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501A9227M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 490 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.41 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501A9227M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501A9227M002 B43501A9227M002 Hersteller : EPCOS / TDK B43501-525143.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 220uF 400V