Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501B2158M062
B43501B2158M062
B43501B2158M062 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.34 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501B2158M062 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.34 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501B2158M062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501B2158M062 B43501B2158M062 Hersteller : EPCOS / TDK B43501_Rev_Aug_2014.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1500uF 20% PET 3 Terms 4.5mm