Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501B3157M000
B43501B3157M000
B43501B3157M000 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 385 V
Impedance: 710 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 100 Hz
auf Bestellung 58 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501B3157M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 385 V, Impedance: 710 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501B3157M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501B3157M000 B43501B3157M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43501-525143.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In AL-ELKO 150UF 385V SNAP IN