Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501C5227M000
B43501C5227M000
B43501C5227M000 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 730 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.46 A @ 100 Hz
auf Bestellung 330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501C5227M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 730 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.46 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501C5227M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501C5227M000 B43501C5227M000 Hersteller : EPCOS / TDK TDK_09292021_B43501.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 220uF 20% STD 6.3mm Term