Produkte > TDK > B43501E2477M000
B43501E2477M000
B43501E2477M000 TDK
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 280 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.81 A @ 100 Hz
auf Bestellung 432 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501E2477M000 TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 280 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.81 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501E2477M000 B43501E2477M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43501_Rev_Aug_2014.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200VDC 470uF 20% STD 6.3mm Term
auf Bestellung 356 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43501E2477M000 B43501E2477M000 Hersteller : TDK B43501_Rev_Aug_2014.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200VDC 470uF 20% STD 6.3mm Term