Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501F2108M000
B43501F2108M000
B43501F2108M000 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.93 A @ 100 Hz
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501F2108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.93 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501F2108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501F2108M000 B43501F2108M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43501-525143.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000UF 200V SNAP IN