Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43504A2128M000
B43504A2128M000
B43504A2128M000 EPCOS - TDK Electronics
B43504_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43504A2128M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43504A2128M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43504A2128M000 B43504A2128M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos11418-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1200uF 20% PVC STD 6.3mm Term