Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43504A2687M000
B43504A2687M000
B43504A2687M000 EPCOS - TDK Electronics
B43504_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 230 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43504A2687M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 230 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43504A2687M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43504A2687M000 B43504A2687M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_12062017_B43504A2108M000-1225893.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680UF 250V SNAP IN