Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43505A5157M000
B43505A5157M000
B43505A5157M000 EPCOS - TDK Electronics
B41505__B43505.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 910mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 1.07 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 1 A @ 100 Hz
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43505A5157M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 910mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 1.07 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43505A5157M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43505A5157M000 B43505A5157M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_B41505__B43505.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 150uF 20% PVC STD 6.3mm Term