Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43505A9337M002
B43505A9337M002
B43505A9337M002 EPCOS - TDK Electronics
B41505__B43505.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 330 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43505A9337M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 330 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43505A9337M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43505A9337M002 B43505A9337M002 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_B41505__B43505.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 330uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm