Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43505C2337M000
B43505C2337M000
B43505C2337M000 EPCOS - TDK Electronics
B41505__B43505.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 470 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 100 Hz
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43505C2337M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 470 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43505C2337M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43505C2337M000 B43505C2337M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_B41505__B43505.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 330uF 20% PVC STD 6.3mm Term