Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43508A5337M062
B43508A5337M062
B43508A5337M062 EPCOS - TDK Electronics
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 370mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 530 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508A5337M062 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 370mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 530 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508A5337M062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508A5337M062 B43508A5337M062 Hersteller : EPCOS / TDK B43508.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 330uF 450V