Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43508A9477M002
B43508A9477M002
B43508A9477M002 EPCOS - TDK Electronics
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 260mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.661" (42.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 370 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508A9477M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 260mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.661" (42.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 370 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508A9477M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508A9477M002 B43508A9477M002 Hersteller : EPCOS / TDK epco-s-a0000009099-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 470uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm