Produkte > TDK > B43508B2397M002
B43508B2397M002
B43508B2397M002 TDK
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 400 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.18 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508B2397M002 TDK
Description: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 400 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.18 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508B2397M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508B2397M002 B43508B2397M002 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_12142018_b43508-2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200VDC 390uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm