Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43508B9187M002
B43508B9187M002
B43508B9187M002 EPCOS - TDK Electronics
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 680mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 960 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508B9187M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 680mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 960 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508B9187M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508B9187M002 B43508B9187M002 Hersteller : EPCOS / TDK epco-s-a0000009099-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 180uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm