Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43508C5227M062
B43508C5227M062
B43508C5227M062 EPCOS - TDK Electronics
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 560mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 790 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.11 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508C5227M062 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 560mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 790 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.11 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508C5227M062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508C5227M062 B43508C5227M062 Hersteller : EPCOS / TDK epco-s-a0000009099-1.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 220uF 20% PET 3 Terms 4.5mm