Produkte > TDK > B43508E2228M000
B43508E2228M000
B43508E2228M000 TDK
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 75 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.12 A @ 100 Hz
auf Bestellung 233 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508E2228M000 TDK
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 75 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.12 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508E2228M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508E2228M000 Hersteller : EPCOS B43508_Nov2012.pdf DIP
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
B43508E2228M000 B43508E2228M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43508_Nov2012.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 2200uF 20% PVC STD 6.3mm Term