Produkte > TDK > B43508E2477M007
B43508E2477M007 TDK
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508E2477M007 TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508E2477M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508E2477M007 B43508E2477M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43508.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINIUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 470 UF 250 V