Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43508F2108M002
B43508F2108M002
B43508F2108M002 EPCOS - TDK Electronics
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508F2108M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508F2108M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508F2108M002 B43508F2108M002 Hersteller : EPCOS / TDK epco-s-a0000009099-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1000uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm