Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43510A0158M007
B43510A0158M007 EPCOS - TDK Electronics
B43510_20_Series_2011.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43510A0158M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43510A0158M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43510A0158M007 B43510A0158M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_20_Series_2011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420VDC 1500uF 20% PVC Short 4.5mm Term