Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43510A3827M007
B43510A3827M007 EPCOS - TDK Electronics
B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 385 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43510A3827M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 385 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43510A3827M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43510A3827M007 B43510A3827M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 385VDC 820uF 20% PVC Short 4.5mm Term