Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43510A6108M007
B43510A6108M007 EPCOS - TDK Electronics
B43510_20_Series_2008.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43510A6108M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43510A6108M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43510A6108M007 B43510A6108M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_20_Series_2008.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 1000uF 20% PVC Short 4.5mm Term