Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43510B3687M000
B43510B3687M000 EPCOS - TDK Electronics
B43510_20_Series_2008.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 385 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43510B3687M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 385 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43510B3687M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43510B3687M000 B43510B3687M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_20_Series_2008.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 385VDC 680uF 20% PVC STD 6.3mm Term