Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43511A5477M007
B43511A5477M007
B43511A5477M007 EPCOS - TDK Electronics
B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43511A5477M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43511A5477M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43511A5477M007 B43511A5477M007 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_05282020_B43511_B43521.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 470uF 20% PVC Short 4.5mm Term