Produkte > EPCOS / TDK > B43511A5827M000
B43511A5827M000
B43511A5827M000 EPCOS / TDK
tdk_05282020_B43511_B43521.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 820uF 20% PVC STD 6.3mm Term
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43511A5827M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 200 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43511A5827M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43511A5827M000 B43511A5827M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf Description: CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 190mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 200 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 100 Hz