Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43511C4108M000
B43511C4108M000
B43511C4108M000 EPCOS - TDK Electronics
B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43511C4108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43511C4108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43511C4108M000 B43511C4108M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_05282020_B43511_B43521.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 350VDC 1000uF 20% PVC STD 6.3mm Term