Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43512A5158M000
B43512A5158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 6.56 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43512A5158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 6.56 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43512A5158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43512A5158M000 B43512A5158M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 1500uF 20% PVC STD 6.3mm Term