Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43512A6158M080
B43512A6158M080
B43512A6158M080 EPCOS - TDK Electronics
B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.016" (102.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.83 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43512A6158M080 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.016" (102.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.83 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43512A6158M080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43512A6158M080 B43512A6158M080 Hersteller : EPCOS / TDK B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 1500uF 20% PVC+PET 6.3mm Term