Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43512A9228M080
B43512A9228M080
B43512A9228M080 EPCOS - TDK Electronics
B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: 4-PIN SNAP-IN 2200UF 400V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.236" (82.20mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 65 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43512A9228M080 EPCOS - TDK Electronics
Description: 4-PIN SNAP-IN 2200UF 400V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.236" (82.20mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 65 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43512A9228M080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43512A9228M080 B43512A9228M080 Hersteller : EPCOS / TDK B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4-pin Snap-In 2200uF 400V