Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43512B6108M000
B43512B6108M000 EPCOS - TDK Electronics
B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 200 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.58 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43512B6108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 200 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.58 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43512B6108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43512B6108M000 B43512B6108M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 1000uF 20% PVC STD 6.3mm Term