Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43515B5108M087
B43515B5108M087 EPCOS - TDK Electronics
B43515_B43525_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 190 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.48 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43515B5108M087 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 190 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.48 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43515B5108M087
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43515B5108M087 B43515B5108M087 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_08162018_B43515_B43525_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 1000uF 20% PVC+PET 4.5mm Terms