Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43516A0128M000
B43516A0128M000 EPCOS - TDK Electronics
B43516_B43526.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 420 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.39 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43516A0128M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 420 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.39 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43516A0128M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43516A0128M000 B43516A0128M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43516_B43526.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420VDC 1200uF 20% PVC STD 6.3mm Term