Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43516B9128M000
B43516B9128M000 EPCOS - TDK Electronics
B43516_B43526.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.031" (77.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 95 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.33 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43516B9128M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.031" (77.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 95 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.33 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43516B9128M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43516B9128M000 B43516B9128M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43516_B43526.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 1200uF 20% PVC STD 6.3mm Term