Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43520A0158M000
B43520A0158M000
B43520A0158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 420 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43520A0158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 420 V.
Weitere Produktangebote B43520A0158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43520A0158M000 B43520A0158M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 420VDC 1500uF 20% SOLDER PIN