Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43520A0188M000
B43520A0188M000
B43520A0188M000 EPCOS - TDK Electronics
B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 420V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 420 V
Impedance: 100 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.84 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43520A0188M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 420V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 420 V, Impedance: 100 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.84 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43520A0188M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43520A0188M000 B43520A0188M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 420VDC 1800uF 20% SOLDER PIN