Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43520A5567M000
B43520A5567M000
B43520A5567M000 EPCOS - TDK Electronics
B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 280 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43520A5567M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 280 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43520A5567M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43520A5567M000 B43520A5567M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43510_B43520_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450VDC 560uF 20% SOLDER PIN