Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43521A0158M000
B43521A0158M000
B43521A0158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 420 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43521A0158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 420 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43521A0158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43521A0158M000 B43521A0158M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_05282020_B43511_B43521.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 420VDC 1500uF 20% SOLDER PIN