Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43521A0567M000
B43521A0567M000 EPCOS - TDK Electronics
B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 420 V
Impedance: 290 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.4 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43521A0567M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 420 V, Impedance: 290 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.4 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43521A0567M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43521A0567M000 B43521A0567M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43511_B43521-597296.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 560UF 420V AL-ELKO SOLDER PIN