Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43521C9827M000
B43521C9827M000
B43521C9827M000 EPCOS - TDK Electronics
B43511_B43521_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43521C9827M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.520" (64.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43521C9827M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43521C9827M000 B43521C9827M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_05282020_B43511_B43521.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 820uF 20% SOLDER PIN