Produkte > EPCOS / TDK > B43523A0108M060
B43523A0108M060 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1mF; 420VDC; Ø35x90mm; ±20%; 5.2A
Mounting: SNAP-IN
Leads: connectors
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 1mF
Leads dimensions: 6.3mm
Body dimensions: Ø35x90mm
Diameter: 35mm
Height: 90mm
ESR value: 100mΩ
Operating current: 5.2A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 420V DC
Service life: 10000h
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43523A0108M060 EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1mF; 420VDC; Ø35x90mm; ±20%; 5.2A, Mounting: SNAP-IN, Leads: connectors, Type of capacitor: electrolytic, Operating temperature: -40...85°C, Capacitance: 1mF, Leads dimensions: 6.3mm, Body dimensions: Ø35x90mm, Diameter: 35mm, Height: 90mm, ESR value: 100mΩ, Operating current: 5.2A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 420V DC, Service life: 10000h.