Produkte > EPCOS / TDK > B43523A4158M060
B43523A4158M060 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1.5mF; 350VDC; Ø40x80mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 1.5mF
Leads dimensions: 6.3mm
Body dimensions: Ø40x80mm
Diameter: 40mm
Height: 80mm
ESR value: 50mΩ
Operating current: 6.47A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 350V DC
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43523A4158M060 EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1.5mF; 350VDC; Ø40x80mm; ±20%, Mounting: SNAP-IN, Leads: connectors, Type of capacitor: electrolytic, Operating temperature: -40...85°C, Capacitance: 1.5mF, Leads dimensions: 6.3mm, Body dimensions: Ø40x80mm, Diameter: 40mm, Height: 80mm, ESR value: 50mΩ, Operating current: 6.47A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 350V DC, Service life: 10000h.