Produkte > EPCOS / TDK > B43523A5277M060
B43523A5277M060 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 270uF; 450VDC; Ø35x40mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø35x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -40...85°C
Height: 40mm
Diameter: 35mm
ESR value: 0.36Ω
Operating current: 2.11A
Leads: connectors
Leads dimensions: 6.3mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43523A5277M060 EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 270uF; 450VDC; Ø35x40mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SNAP-IN, Capacitance: 270µF, Operating voltage: 450V DC, Body dimensions: Ø35x40mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -40...85°C, Height: 40mm, Diameter: 35mm, ESR value: 0.36Ω, Operating current: 2.11A, Leads: connectors, Leads dimensions: 6.3mm.