Produkte > EPCOS / TDK > B43523A9827M060
B43523A9827M060 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 820uF; 400VDC; Ø35x70mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 820µF
Leads dimensions: 6.3mm
Body dimensions: Ø35x70mm
Diameter: 35mm
Height: 70mm
ESR value: 95mΩ
Operating current: 4.52A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 400V DC
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43523A9827M060 EPCOS / TDK
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 820uF; 400VDC; Ø35x70mm; ±20%, Mounting: SNAP-IN, Leads: connectors, Type of capacitor: electrolytic, Operating temperature: -40...85°C, Capacitance: 820µF, Leads dimensions: 6.3mm, Body dimensions: Ø35x70mm, Diameter: 35mm, Height: 70mm, ESR value: 95mΩ, Operating current: 4.52A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 400V DC, Service life: 10000h.