Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43523B9108M000
B43523B9108M000 EPCOS - TDK Electronics
B43513_B43523.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SOLDER
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 5.08 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43523B9108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SOLDER, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Solder Lug, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 5.08 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43523B9108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43523B9108M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43513_B43523-1220030.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 100uF 400V