Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43540A9107M000
B43540A9107M000
B43540A9107M000 EPCOS - TDK Electronics
B43540_Rev_Dec_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 640mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 760 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43540A9107M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 640mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 760 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43540A9107M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43540A9107M000 B43540A9107M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43540-526019.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 100uF 20% PVC STD 6.3mm Term