Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43540G2687M002
B43540G2687M002
B43540G2687M002 EPCOS - TDK Electronics
B43540_Rev_Dec_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43540G2687M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43540G2687M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43540G2687M002 B43540G2687M002 Hersteller : EPCOS / TDK B43540_Rev_Dec_2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 680uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm