Produkte > EPCOS / TDK > B43541A8277M000
B43541A8277M000
B43541A8277M000 EPCOS / TDK
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 600VDC 270uF 20% PVC STD 6.3mm Term
auf Bestellung 452 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541A8277M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 270UF 20% 600V SNAP, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 430mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 600 V, Impedance: 680 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.24 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43541A8277M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541A8277M000 B43541A8277M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43541.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 600V SNAP
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 430mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 600 V
Impedance: 680 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.24 A @ 100 Hz