Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43541A9687M060
B43541A9687M060
B43541A9687M060 EPCOS - TDK Electronics
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.15 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541A9687M060 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.15 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43541A9687M060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541A9687M060 B43541A9687M060 Hersteller : EPCOS / TDK B43541.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 680uF 20% PET STD 6.3mm Term