Produkte > EPCOS / TDK > B43541B7826M062
B43541B7826M062
B43541B7826M062 EPCOS / TDK
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550VDC 82uF 20% PET 3 Terms 4.5mm
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541B7826M062 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 82UF 20% 550V SNAP TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.62Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 2.56 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43541B7826M062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541B7826M062 B43541B7826M062 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43541.pdf Description: CAP ALUM 82UF 20% 550V SNAP TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.62Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 2.56 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 100 Hz